Chileense muurschildering wordt blijvende herinnering
De Karekiet sporthal wordt over niet al te lange tijd gesloopt om plaats te maken voor nieuwbouw. Automatisch betekent dat ook het einde van de historische muurschildering die de gevel siert. Reden voor de PvdA en D66 om gezamenlijk een motie in te dienen voor het behoud ervan tijdens de raad van 27 oktober. Met succes; want wethouder Kroese (PvdA) nam de motie over.
Woordvoerders Adolfs (PvdA) en Wildschut (D66) wezen op het historische karakter van de muurschildering, die verwijst naar het politieke verzet in Chili ten tijde van de militaire junta. Het werk is gemaakt door het Chileense schilderscollectief Brigada Ramona Parra die op verschillende plekken in Nederland, eind jaren zeventig, dergelijke muurschilderingen heeft aangebracht.
Woordvoerder Beijert van GroenLinks merkte op dat de locatie van de muurschildering geen toeval is. Beijert: ‘De Karekiet sporthal staat bij de Salvador Allendelaan, vernoemd naar de in 1970 democratisch gekozen president van Chili. Tijdens de staatsgreep van het leger onder generaal Pinochet werd Allende in 1973 vermoord. In Purmerend was een Chili comité actief, dat gevluchte Chilenen na de staatsgreep steunde. De muurschildering symboliseert dat’.
Wethouder Kroese (PvdA) gaat zich buigen over waar de muurschildering of een symbolische herinnering daaraan kan komen. Op nadrukkelijk verzoek van de raad worden naburige scholen daarbij betrokken.