Sporting De Gors maakt plaats voor appartementen

Na veertig jaar komt er een einde aan Sporting De Gors. Eigenaar George Bruynesteijn heeft zijn personeel en leden geïnformeerd dat hij stopt. Het gebouw aan de Lisdoddestraat wordt gesloopt en op die plek komen 38 sociale huurwoningen van corporatie Rochdale. De appartementen zijn bedoeld voor 55-plussers.

Twee jaar geleden werd Bruynesteijn door ondernemersvereniging Pro nog uitgeroepen tot ondernemer van het jaar, maar twee jaar en een moeilijke coronatijd verder, ziet hij dat een tijdperk ten einde is. ‘Er komt een moment dat je afscheid moet nemen. Voor mij is dat moment nu.  Er moeten grote investeringen worden gedaan in de sportschool, er is geen opvolging en volgende maand word ik 63. En corona heeft natuurlijk ook effect gehad. Ik ben daardoor wel leden kwijtgeraakt. Corona heeft ons doen besluiten om eerder dan gepland te stoppen.’

Onder de leden van de sportschool heerst verslagenheid. ‘Mensen zeggen ‘het is klote, maar we begrijpen het wel.’ Voor mij en mijn familie is het vooral moeilijk om afscheid te nemen van al die kennissen en vrienden. Elke sportschool zegt dat de sfeer bij hun top is, maar ik durf te zeggen dat we hier een hele hechte band hebben met onze leden. Het zijn échte kennissen en vrienden.’‘

Het is geen grap, maar vanaf 1 april is de sportschool dicht. We denken nog over een activiteit rondom de laatste dag, maar een en ander is natuurlijk ook afhankelijk van de coronamaatregelen die op dat moment gelden.’ George wil straks niet op zijn lauweren gaan rusten. ‘We gaan eerst een poosje rustig aan doen, even op vakantie en genieten van onze kleinzoon. En voor de periode daarna heb ik best al wel ideeën en ik wil me sowieso blijven inzetten voor Purmerend.’

De sportschool maakt plaats voor 38 appartementen. Rochdale is nu bezig met verder uitwerken van de plannen en wil rond de zomer omwonenden informeren over de plannen en de planning. Voordat de bouw kan starten moet eerst het bestemmingsplan worden gewijzigd en de gemeenteraad zal daar akkoord op moeten geven.

De gemeente ziet de bouw van de appartementen voor 55-plussers als een middel om doorstroming op de woningmarkt te vergroten. ‘Het is een nieuwe toevoeging aan de broodnodige sociale huurwoningen in onze gemeente. We verwachten dat met de doorstroming van 55-plussers naar deze gelijkvloerse woningen er ruimte komt voor (jonge) gezinnen in de eengezinswoningen. Een win-win situatie’, aldus wethouder Kroese. De nieuwe appartementen zullen ook geschikt zijn voor mensen die slecht ter been zijn of afhankelijk zijn van een rollator of rolstoel.